Afganistan, 10 të vdekur nga sulmet me bomba

Në sulmet e njëpasnjëshme me bomba në Kabul të Afganistanit, humbën jetën 10 persona.

Ndihmës zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Hamid Rushan tha se sulmet e njëpasnjëshme janë kryer në Sar-i Kariz dhe Golai Davanhane.

Sipas tij, 10 persona e kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë u plagosën në sulme. Rusan tha se shënjestra e sulmit ishin civilët.

Ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Megjithëse po bëhen përpjekje për të vendosur stabilitetin në vend, nga ana tjetër, sulmet nuk janë pakësuar.//AA

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.