Afganistan, 4 policë të vdekur nga sulmi i talebanëve

Së paku katër policë kanë humbur jetën gjatë një sulmi të armatosur të talebanëve në provincën afgane Nangarhar.

Zyrtarët e policisë së Nangarhar-it njoftuan se sulmi është kryer mbi një stacion të policisë në fshatin Gazi Baba, në afërsi të komunës Surhrod.

Afganistani është në një gjendje të thellë krize politike dhe të sigurisë që shihet si luftë për pushtet mes lëvizjes talebane dhe forcave qeveritare.

Sulmet në Afganistan nuk ndalen edhe pas fillimit të negociatave për paqe që delegacionet e kryengritësve talebanë dhe qeverisë afgane filluan nga mesi i shtatorit të vitit të kaluar në Doha.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.