Afganistan, disa të vdekur në sulmin e talebanëve

Gjatë një sulmi të armatosur të talebanëve ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë në Kapisi, në Afganistan, kanë humbur jetën 3 persona.

Zëdhënësi i policisë në Kapisi, Shaiq Shurish njoftoi se militantët kryen sulm të armatosur ndaj pjesëtarëve të forcave të sigurisë të cilët patrullonin në Dere-i Afgan, në qarkun Nijrab.

Shurish tha se kanë humbur jetën 3 pjesëtarë të forcave të sigurisë ndërsa talebanët një e kanë rrëmbyer.

Talebanët ende nuk kanë reaguar lidhur me këtë sulm.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.