Afganistani tronditet nga një tjetër tërmet i fortë, 6.3 ballë i shkallës rihter

afganistani tronditet nga nje tjeter termet i forte 6 3 balle i shkalles rihter

Një tërmet i ri ka goditur Afganistanin perëndimor, vetëm pak ditë pas dy lëkundjeve të mëdha në rajon, duke vrarë mbi 1000 njerëz.

Sipas Shërbimit Gjeologjik të SHBA-së, tërmeti i sotëm ka qenë me magnitudë 6.3 i shkallës rihter, dhe me thellësi prej 6.3 km. Sipas BBC, deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar.

Epiqendra e tërmetit ishte 30 km në veri-perëndim të Heratit, qyteti i tretë më i madh i Afganistanit afër kufirit iranian.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts