Afrikë, vazhdon të rritet numri i viktimave dhe rasteve me COVID-19

Në kontinentin afrikan numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) shkoi në mbi 8 milionë e 242 mijë.

Sipas faqes së internetit ku azhurnohen të dhënat e COVID-19 “Worldometers”, numri i viktimave nga COVID-19 arriti në 206.900.

Në kontinent numri i përgjithshëm i rasteve arriti në 8.242.181 ndërsa numri i të shëruarve në 7.518.825.

Numri më i madh i rasteve është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi, Libi dhe në Etiopi.

Ndërsa numri më i madh i viktimave nga COVID-19 u regjistruan në Republikën e Afrikës së Jugut, Tunizi dhe në Egjipt.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *