Agresioni rus/ Biden bisedë telefonike me Zelenskyn: SHBA do t’i ofrojë Ukrainës siguri ekonomike dhe humanitare

agresioni rus biden bisede telefonike me zelenskyn shba do ti ofroje ukraines siguri ekonomike dhe humanitare
agresioni rus biden bisede telefonike me zelenskyn shba do ti ofroje ukraines siguri ekonomike dhe humanitare

Presidenti amerikan, Joe Biden ka siguruar Ukrainën se do të ketë mbështetje të mëtejshme kundër agresionit rus.

Në një deklaratë të publikuar nga Shtëpia e Bardhë bëhet me dije se SHBA do t’i ofrojë Ukrainës, siguri ekonomike si edhe humanitare.

“Presidenti amerikan gjatë bisedës me presidentin e Ukrainës Volodymir Zelensky i garantoi mbështetjen e vazhdueshme dhe mbrojtjen e vendit. Ndërkohë Rusia vazhdon  sulmet në infrastrukturën e Ukrainës”, thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts