“Ai është një miks mes Alison dhe Ter Shtegen”, legjenda Oliver Kan i thur elozhe portierit të ri të Interit: Një nga 5 më të mirët për momentin

Legjenda gjermane e portës, Oliver Kan, ka folur për “Sport Bild” në lidhje me Andre Onana, i cili pritet të jetë portieri i ri i interit për sezonin e ardhshëm. Kan ka folur me superlativa për portierin kamerunas, duke e cilësuar atë si një nga 5 portierët më të mirë në botë për momentin.

onana

“Për mendimin tim, Onana është një nga 5 portierët më të mirë në botë për momentin, e them këtë gjë me siguri.

Përveç aftësive si portier, ai ka kapacitetin për të nisur aksionet sulmuese me këmbë ose me anë të rivënieve të gjata.

“Është një miks mes Ter Shtegen dhe Alison. Për Interin është një goditje e madhe.”, u shpreh Kan.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.