“Ai më quan mikun e tij”, Putin konfirmon takimin me homologun kinez: Shumë shpejt do bisedoj me Xi Jinping

Presidenti rus Vladimir Putin do të zhvillojë një takim me homologun e tij kinez, XI Jinping së shpejti.

Kreu i Kremlinit tha se do të takohet me homologun e tij “shumë shpejt”, teksa të dy vendet kanë zhvilluar lidhje të ngushta që nga fillimi i luftës në Ukrainë duke alarmuar edhe Perëndimin.

“Së shpejti do të kemi një takim me presidentin kinez,” tha Putin gjatë një deklarate sot.

“Ai më quan mikun e tij dhe unë jam i lumtur ta quaj mikun tim, sepse ai është një person që bën shumë për zhvillimin e marrëdhënieve ruso-kineze”, theksoi Putin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts