Aksident i rëndë automobilistik në Egjipt, 20 të vdekur

KAJRO

Njëzet njerëz u vranë dhe tre u plagosën në një aksident ku u përfshin një autobus dhe një kamion në një autostradë në shkretëtirë në Egjiptin e Epërm të martën, tha Ministria e Shëndetësisë së vendit.

Autobusi nga Kajro u përplas me një kamion të ngarkuar me çimento, i cili po ndalonte për shkak të një mosfunksionimi, në provincën Assiut, rreth 370 km në jug të kryeqytetit, tha zyra e guvernatorit të provincës në një deklaratë.

Autobusi u dogj brenda disa minutash dhe trupat e të plagosurve u nxorën prej tij me vështirësi, shtoi ai. Tridhjetë e gjashtë ambulanca nxituan në vendin e ngjarjes, tha Ministria e Shëndetësisë.

Ngasja e pakujdesshme dhe gjendja e dobët e rrugëve janë përgjegjëse për shumë përplasje mes automjeteve në Egjipt. Dhjetëra persona janë vrarë në një valë të fundit të përplasjeve hekurudhore dhe rrugore.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *