Aksident i rëndë në Itali, dy trena përplasen me njëri-tjetrin pranë Bolonjas, plagosen 17 pasagjerë

Aksident i rëndë në Itali, dy trena përplasen me njëri-tjetrin pranë Bolonjas, plagosen 17 pasagjerë
aksident i rende ne itali dy trena perplasen me njeri tjetrin prane bolonjas plagosen 17 pasagjere

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në linjën Bologna-Rimini, në zonën Faenza (Ravena) të Italisë.

Sipas mediave italiane deri më tani numërohen 17 të plagosur, ndërsa shkaku për përplasjen e dy trenave ende nuk dihet.

Mësohet se autoritetet kanë ndërhyrë me ekipe nga Ravenna dhe Forlì, ndërsa qarkullmi në zonë është pezulluar ndërsa autoritetet hetojnë shkaqet e aksidentit.

Sakaq, të gjithë pasagjerët janë larguar nga vendngjarja dhe janë duke marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts