Aksident i rëndë në Romë, autobusi me emigrantë përplaset kokë më kokë me një automjet, 2 të vdekur, 25 të plagosur

Dy drejtues mjetesh humbën jetën dhe 25 emigrantë u plagosën, disa prej tyre rëndë, në një aksident rrugor në autostradën A1, pranë Fiano Romano në Romë.

Një nga autobusët, në përdorim nga Prefektura e Agrigentos, i cili po transferonte emigrantët nga Porto Empedocle në qendrat e pritjes në Piemonte, u përplas kokë më kokë me një automjet.

Dy drejtuesit e mjeteve, të dy italianë, kanë humbur jetën. Emigrantët që udhëtonin në autobus kishin zbritur në Lampedusa ditët e fundit.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts