Aksident i rëndë në Tiranë, makina përplas 3 mjete të parkuara dhe vijon “çmendurinë”, merr përpara policin dhe një kalimtare

aksident i rende ne tirane makina perplas 3 mjete te parkuara dhe vijon cmendurine merr perpara policin dhe nje kalimtare
aksident i rende ne tirane makina perplas 3 mjete te parkuara dhe vijon cmendurine merr perpara policin dhe nje kalimtare

TIRANË

Dy persona, një prej tyre efektiv policie kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti të pazakontë sot në Tiranë.

Sipas policisë, në rrugë dytësore, në Kashar, shtetasi Ç. K., 49 vjeç, duke drejtuar automjetin, është përplasur me një automjet të parkuar. Më pas drejtuesi i mjetit ka vazhduar lëvizjen, dhe është përplasur me dy automjete të tjera të parkuara.

Si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar shtetasit A. G., 48 vjeç, (punonjës Policie), dhe shtetasja A. Ll., 48 vjeçe, të cilët ndodheshin në këmbë në afërsi të automjeteve.

Drejtuesi i mjetit, shtetasi Ç. K., pas shkaktimit të aksidentit, është larguar nga vendi i ngjarjes dhe është kapur më pas nga shërbimet e Policisë.

Pas kryerjes së testit të alkolit, rezultoi se shtetasi Ç. K., drejtonte automjetin në gjendje të dehur, prova e parë 0.89 mg/l, dhe prova e dytë 0.87 mg/l.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts