Aksident i rëndë në Turqi| Përmbyset autobusi, 14 të vdekur dhe 18 të plagosur

foto ilustruese

08:08 08/08/2021

Një aksident i rëndë ka ndodhur në qytetin e Balikkesir në Turqi, ku një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur.

14 persona kanë humbur jetën, ku 11 prej tyre vdiqën në vendin e ngjarjes dhe 3 prej tyre pak pasi kanë mbërritur në spital. 18 pasagjerë të tjerë janë plagosur dhe janë dërguar në 5 spitale. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.