Aksident në aksin Korçë-Pogradec, shoferi humb kontrollin e automjetit dhe del nga rruga, i plagosuri niset drejt Tiranës

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Gurishtë. Bëhet me dije se një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një mur.

Për pasojë ka mbetur i plagosur 42-vjeçari B.C. Ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Për pasojë  42-vjeçari i cili pas ndihmës së marrë në spitalin e Korçës, do të transportohet në Tiranë për mjekim të specializuar.

NJOFTIMI:

Maliq/Informacion paraprak

Më datë 29.06.2023, rreth orës 08:10, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Gurishtë, Maliq, shtetasi B. C., rreth 42 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “BMW”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi shtetasi B. C., i cili pas ndihmës së marrë në spitalin e Korçës, do të transportohet në Tiranë për mjekim të specializuar.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të daljes nga rruga.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts