Aksident në aksin nacional Korçë-Pogradec, radhë të gjata trafiku

aksident ne aksin nacional korce pogradec radhe te gjata trafiku
aksident ne aksin nacional korce pogradec radhe te gjata trafiku

Një aksident është regjistrua pak minuta më parë  në aksin nacional Korçë – Pogradec, në vendin e quajtur Qafë-Plloçë. Mësohet se dy mjete që lëviznin në sens të kundërt janë përplasur me njëra tjetrën si pasojë e lagështisë në rrugë.

Nga aksidenti fatmirëshit nuk ka të lënduar por janë regjistruar dëme të shumta materiale, ndërkohë që u kërkua edhe ndihma e zjarrëfikses së Pogradecit për te pastruar vajin në rrugë.

Aksidenti ka krijuar edhe trafik në këtë aks dhe policia do të bëjë të mundur lehtësimin në qarkullimin të mjeteve ndërkohë grupi hetimor do të zbardhë shkaqet e aksidentit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts