Aksident në Bulqizë, makina del nga rruga dhe përfundon në livadh, në gjendje të rëndë dy persona

Dy persona kanë mbetur mbetur të plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Bulqizë pasi mjeti me të cilin udhëtonin doli nga rruga dhe përfundoi në livadh.

Ngjarja është regjistruar në vendin e quajtur Vajkal, vetëm dy kilometra nga qyteti i Bulqizës në drejtim të Peshkopisë.

Dy personat që ndodheshin në automjet kanë marrë plagë të rënda dhe ndodhen në spitalin e Bulqizës.

Policia ende nuk ka dhënë detaje për aksidentin, ndërsa të plagosurit po marrin ndihmën e nevojshme në spitalin bashkiak të Bulqizës.

(BalkanWeb) 

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts