Aksident në Kroaci, makina përplas motorin, 1 i vrarë dhe 1 i plagosur

Një u vra dhe një tjetër u plagos në një aksident të dielën pasdite në Turcin pranë Varazhdinit veriperëndimor në Kroaci, njoftoi Departamenti i Policisë së Varazhdinit.

Aksidenti, ku u përfshinë një motor dhe një makinë, ndodhi në një kryqëzim në Turçin. Drejtuesi i motorit vdiq në vendngjarje, ndërsa pasagjeri i tij u dërgua në spital për trajtim.

Hetimet për aksidentin janë ende në vazhdim. Policia tha se rruga është e mbyllur dhe qarkullimi po zhvillohet në mënyrë të devijuar.

Më 6 gusht, një aksident i rëndë ndodhi në autostradën A4 në drejtim të Zagrebit, kur një autobus me targa polake rrëshqiti nga rruga duke lënë të vdekur 12 persona.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.