Aksident në një park ujor në Francë, vdes babai, plagoset rëndë fëmija i tij tre vjeçar

aksident ne nje park ujor ne france vdes babai plagoset rende femija i tij tre vjecar

Një baba 35-vjeçar humbi jetën dje në Francë dhe fëmija i tij tre vjeç u plagos rëndë në një aksiden në një park ujor në Var.

Dje pasdite një strukturë fryrëse 20 metra e lartë në parkun ujor Wonderland në qytetin turistik të Saint-Maximin-la-Sainte-Bomme u hodh në erë nga një kërcim 50 metra me dy persona brenda, shpjeguan zjarrfikësit.

Kur mbërritën mjekët, të dy ishin në arrest kardiak. Funksioni kardiak u rivendos dhe ata u transportuan me helikopter në spital, por babai në fund vdiq.

Prokuroria ka nisur një hetim, i cili po kryhet nga prokuroria e Draginyan, shkroi kryebashkiaku i qytetit në Facebook. Sipas shërbimit meteorologjik dje në zonë ka fryrë era me shpejtësi 55 kilometra në orë. I gjithë rajoni ishte në alarm të kuq për shkak të zjarreve dhe erës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts