Aksident në rrugën Korçë-Pogradec, përplaset makina e policisë, një efektiv përfundon në spital

aksident ne rrugen korce pogradec perplaset makina e policise nje efektiv perfundon ne spitalNjë efektiv i policisë rrugore ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm (7 korrik) në rrugën Korçë-Pogradec, në fshatin Çerave, ku një “Mitsubishi” është përplasur me një makinë policie.

aksident makina policise
Foto Ilistruese

Për pasojë i plagosur ka mbetur punonjësi i policisë, shtetasi me iniciale M.K., i cili është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Ndërkohë me drejtuesin e Mitsubishit, shtetasit R. F., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Pogradec/Informacion paraprak

Mëngjesin e sotëm, në aksin rrugor “Korçë-Pogradec”, në fshatin Çërravë, automjeti tip “Mitsubishi” me drejtues shtetasin R. F., 61 vjeç, banues në Çërravë, është përplasur me automjetin e Policisë Rrugore, tip “Volkswagen”, me drejtues punonjësin e policisë në detyrë, shtetasin M. K. Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi M. K., i cili ndodhet për mjekim në spital.

Me shtetasin R. F., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të aksidentit.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts