Aksidenti tragjik në Kroaci, Kurti dhe ministrat mbërrijnë me helikopter në vendngjarje, ja çfarë pritet të ndodhë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka mbërritur në Kroaci, për të vizituar nga afër personat e lënduar nga aksidenti i kësaj të diele.

Ai është pritur nga homologu i tij kroat Adreja Plenkoviç dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë atje. Kurti ka mbërritur me helikopter në Slavonski Brod rreth orës 19:45, ndërsa shihet i shoqëruar nga disa ministra të kabinetit qeverisës.

Ai pritet të mbajë dhe një konferencë për media rreth orës 20:30, ku pas tij do të flasë edhe kryeministri i Kroacisë, shkruajnë mediat.

Shoferi i autobusit është arrestuar dhe sipas dëshmisë së tij për autoritetet kroate, rezulton se në momentin tragjik e kishte zënë gjumi.

Ky dyshohet dhe si shkaku i plotë i ngjarjes së rëndë, megjithatë hetimet janë ende duke vijuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *