Aksioni i përbashkët Kosovë-Shqipëri për pastrimin e mbeturinave, Rama: Një komb, një destinacion dhe një mjedis i pastër


aksionpastrimi kosoveshqiperi

Ka nisur sot një aksion pastrimi në ujërat e Fierzës dhe Vërmicës.

Në këtë nismë janë angazhuar ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë si dhe vullnetarë të tjerë.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin e tij social Facebook, disa foto nga aksioni i ditës së sotme ku shihen vullnetarë dhe forcat ushtarake teksa pastrojnë mbeturinat në afërsi të kufirit.

“Një komb, një destinacion, një ofertë turistike dhe një mjedis i pastër. Forcat e ushtrisë së Shqipërisë e Kosovës sëbashku me vullnetarë, në një ditë pastrimi të tokës e ujërave të përbashkët, për të vijuar me bashkëpunime të tjera në mjedis e turizëm në të dyja anët e Bjeshkëve” – shkruan Rama.

pastrimikosoveshqiperi (2) pastrimikosoveshqiperi (4) pastrimikosoveshqiperi (6) pastrimikosoveshqiperi (7) pastrimikosoveshqiperi (8) pastrimikosoveshqiperi (9)

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *