Site icon Bota Sot News

Aksioni në Parlament publikohet edhe nga BBC: Opozita proteston kundër sundimit gjithnjë e më autoritar të PS-së në pushtet

Aksioni i sotëm i opozitës në Parlamentin e Shqipërisë ka gjetur hapësirë edhe në rrjetin prestigjioz britanik, BBC.

Televizioni publik i Britanisë së Madhe ka transmetuar në faqen e webit edhe një video nga skenat në sallën e seancës plenare ku opozita ndezi tymuese.

“Politikanët e opozitës shqiptare ndezën tym dhe zjarr në Parlament në një përpjekje për të ndaluar votimin e dhomës për buxhetin e 2024-ës. Ligjvënësit e opozitës po protestonin kundër asaj që ata thanë se ishte një sundim gjithnjë e më autoritar nga Partia Socialiste në pushtet”, shkruan BBC.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love
Exit mobile version