Aksioni policor në kampin e MEK/ “Kam qenë ministër unë”, gazetarja Zaimi i kundërvihet Nokës: Fakti që ke qenë zyrtar i lartë nuk do të thotë se..

Në studion e emisionit “Open”News24 po diskutohet për aksion policor në kampin e MEK në Durrës, si dhe vdekjen e  një anëtari.

Në lidhje se çfarë po ndodh me kampin e MEK, deputeti Flamur Noka u shpreh se i di të gjitha pasi ka qenë ministër, por u kundërshtua nga gazetarja Gerta Zaimi, e cila u shpreh se fakti që ka qenë ministër për 1-2 vite nuk do të thotë se i di të gjitha.

Pjesë nga debati në studio:

Zaimi: Është relative kjo, sepse  nuk mund ta dish se çfarë ndodh me krerë, a jan ënë ndikim apo jo. Është një analizë aq bindëse që…

Noka: Kam qenë ministër unë.

Zaimi: Fakti që ke qenë ministër për 1-2 vite nuk do të thotë se i di të gjitha.

Noka: Ka të bëjë. Ti thua që Çuçi ka të drejtë kur thotë se s’ka pse pyet amerikanët?

Zaimi: Nuk merrem me fjalën e tij.

Noka: Shqipëria nuk është në kushte për të pranuar kaq shumë iranianë. Fuqia dhe kapaciteti ekziston, por për 3000 veta shansi është 0. Sot Rama po i trajton si terro roiste. Marrëveshja ka qenë për më pak se 300, dhe do mbaheshin për kontribut humanitar.

Zaimi: Sot duhet të pyesim kush janë ata? Kush është ky grup.

Noka: Sot nuk mund të trajtosh një komunitet si terroristë. Ai që u vra.. apo nuk e sheh ti si Cuci.

Zaimi: Nuk i pashë. Retorika që përdor është demagogji.

Noka: Kjo është dhunë dhe vetëm dhunë.

Kikia: Se kush është MEK këtë e dimë dhe prania e tyre ishte rrezik. Pranimi i tyre u bë për servilizëm nga Berisha dhe Rama. Që MEK është minë me sahat kjo dihet, për pasojë është rritur dhe presioni nga Irani.

Noka: Anëtarë të MEK që kanë shkuar në spital janë të shumtë. Cfarë donte policia në kampin  e MEK-ut?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts