“Akt barbar kundër mjedisit dhe turizmit”, Balla ndan videon me “malin” e mbeturinave në Parkun e Llogarasë: Policia e Shtetit ka proceduar penalisht tre persona

akt barbar kunder mjedisit dhe turizmit balla ndan videon me malin e mbeturinave ne parkun e llogarase policia e shtetit ka proceduar penalisht tre persona
akt barbar kunder mjedisit dhe turizmit balla ndan videon me malin e mbeturinave ne parkun e llogarase policia e shtetit ka proceduar penalisht tre persona

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka shpërndarë një video ku duken një “mal” mbeturinash në Parkun e Llogarasë.

Në një postim në rrjetet sociale, Balla e quajti hedhjen e mbeturinave një akt barbar kundër mjedisit dhe turizmit, ndërsa ka deklaruar se Policia e Shtetit ka proceduar penalisht tre persona mbi ngjarjen.

Reagim i ministrit të Brendshëm, Taulant Balla:

#ShqipëriEPastër☀️????????????

????????‍♀️???? Policia e Shtetit po kryen detyrat e veta për ta mbrojtur mjedisin. Hedhja e mbetjeve si në videon më poshtë???????? në Parkun e Llogarasë është një akt barbar kundër mjedisit dhe turizmit. Policia e Shtetit ka proceduar penalisht tre persona, administratorë të njësive trgëtare të zonë. Ju lutem na ndihmoni t’i denoncojmë këto raste dhe t’i tregojmë shkelësve se penalitetet janë të rënda.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts