Aktakuza ndaj Trump, Shtëpia e Bardhë mohon përfshirjen e Biden: Departamenti i Drejtësisë është i pavarur

Në konferencën e përditshme të shtypit të Shtëpisë së Bardhë, Sekretarja e Shtypit Karine Jean-Pierre ishte jashtëzakonisht e ashpër në lidhje me akuzën ndaj Trump dhe ngjarjet e sotme në Florida.

Jean-Pierre u pyet në mënyrë të përsëritur në lidhje me pikëpamjet e Biden mbi aktakuzën, por kryesisht nuk pranoi të përgjigjet. Ajo madje refuzoi të pranonte se Presidenti ishte informuar për këtë çështje.

“Ne thjesht do të jemi shumë të vëmendshëm këtu në lidhje me Departamentin e Drejtësisë dhe thjesht do t’i lëmë ata të bëjnë punën e tyre,” tha ajo.

Megjithatë, ajo iu kundërpërgjigj sugjerimeve nga kundërshtarët politikë të Bidenit se ai disi luajti një rol në aktakuzë.

“Ai nuk ishte i përfshirë,” tha ajo.

“Presidenti ka qenë shumë, shumë i qartë: Departamenti i Drejtësisë është i pavarur”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts