Aktori Schwarzenegger për ndryshimet klimatike: Do të asgjësohemi, nuk ka më shpresë për botën

12:24 02/07/2021

Aktori famshëm Arnold Schwarzenegger ka paralajmëruar se planeti mund të “eliminohet” nga ndryshimet klimatike nëse nuk ndërmerren veprime nga autoritetet përkatëse.

Ylli i “Terminatorit” e ka krahasuar kërcënimin nga ngrohja globale me shkatërrimin në filmin e tij siç ndodh, teksa insistoi se njerëzit janë të hutuar kur vjen puna te çështjet mjedisore sepse “nuk ka shpresë” për botën.

“Askush nuk do të investojë sasi të mëdha të parave në një film që s’ka shpresë. Megjithatë, shpesh dëgjoj ambientalistë që flasin për kërcënimin real të ndryshimit të klimës…ne do të eliminohemi”, ka thënë aktori.

Schwarzenegger i ka kushtuar rëndësi çështjeve mjedisore që prej një dekade dhe ka nxitur njerëzit të fokusojnë energjinë e tyre për mbrojtjen e mjedisit.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.