Aktorja hedh në gjyq TikTok për përdorimin e zërit të saj në videot virale

09:45 11/05/2021

Një aktore po hedh në gjyq TikTok për përdorimin e zërit të saj në funksionin e tij për të folur. Veprimi ligjor pretendon që zëri i saj tani mund të dëgjohet në video virale që shfaqin fjalor ofenduese, duke i shkaktuar reputacionin e saj dhe një dëm të pariparueshëm.

Aktorja Bev Standing i tha BBC News se nuk kishte dhënë leje që këto regjistrime të përdoren në ndonjë aplikacion tjetër ose të rishiten.

“Zëri im është produkti im, është biznesi im. Ju nuk mund ta përdorni dhe të mos më rimbursoni atë që bëj. Nëse doni të përdorni zërin e dikujt, paguani për të”, është shprehur ajo.

Standing, e cila nuk përdor TikTok tregon se disa video i ishin dërguar asaj nga miqtë, familja dhe kolegët.

“Unë me siguri shpresoj që kjo të mos ndikojë në biznesin tim në një mënyrë negative. Klientët mund të ndalojnë të më punësojnë sepse e njohin atë zë”, është shprehur Standing.

As TikTok dhe as kompania mëmë Bytedance nuk i ishin përgjigjur regjistrimit ligjor, të lëshuar në Nju Jork javën e kaluar. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.