Akuza e fortë e ish-deputetes australiane: Ministri më ka ngacmuar seksualisht, më vendosi dorën mbi gju dhe…

Ish-deputetja e Australisë, Julia Banks, ka bërë një akuzë të fortë, duke deklaruar se një ministër aktual në qeveri, e ka ngacmuar seksualisht gjatë një séance në Parlament.

BBC shkruan, se ish-deputetja e ka treguar së fundmi situatën e ndodhur në vitin 2017, kohë kur dhe ajo ishte deputete.

“Ministri erdhi dhe u ul pranë meje, më vuri dorën mbi gju, e vazhdoi ta ngrinte lart ngadalë duke më prekur kofshën në pjesën e brendshme“, tha Banks.

Lidhur me këto pretendime, ka reaguar dhe zyra e Kryeministrit australian, Scott Morrison, duke i cilësuar sjellje të tilla të papranueshme.

Ish-deputetja e ka rrëfyer këtë situatë në një fragment nga kujtimet që ajo ka botuar së fundmi por nuk pranoi të identifikonte ministrin në fjalë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *