Akuza për mashtrim dhe pastrim parash, arrestohet presidenti i klubit portugez
Presidenti i klubit portugez të Benfica, Luis Filipe Vieira është në telashe të mëdha, teksa është arrestuar nga policia.

luis

Në drejtim të tij rëndon akuza për mashtrim dhe pastrim parash. 72-vjeccari ka rënë në pranga së bashku me djalin e tij. Presidenti i Benfica akuzohet për mashtrime në lidhje me taksat dhe pastrim parash.

KĂ«rkimet u kryen sot nĂ« stadiumin “Da Luz”, nĂ« selinĂ« e Novo Banco dhe nĂ« kompani tĂ« lidhura me sipĂ«rmarrĂ«sin Jose Antonio dos Santos, i cili pak kohĂ« mĂ« parĂ« mori aksioni nĂ« klubin portugez.

Kujtojmë se Vieira është në krye të Benfica që nga viti 2003, por tashmë është duke u përballur me telashe të mëdha.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.