Site icon Bota Sot News

Akuzat ndaj Ilir Beqajt për sterilizimin, gazetari Kikia: Pse prokuroria nuk pezullon punën e kompanisë?

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në “Open” në News 24, tha se ndërkohë që të gjithë arkitektët e marrëveshjes së sterilizimit të pajisjeve spitalore janë nën akuzë, por marrëveshja vazhdon.

“Pa hapur letrat më e arsyeshme do të ishte një masë të ngjashme me ish-vartësin e zt.Beqaj. Ajo gjëja që kërcet më shumë në këtë histori është fakti kemi tashmë një ish-ministër të akuzuar, një zv/ministër që është prapa hekurave si arkitekt i asaj marrëveshje, pronari i një kompanie që është në burg.

Të gjithë këta të çojnë te logjika që ka një gjë që nuk shkon tek kjo marrëveshja, ndërkohë marrëveshja vazhdon. Të gjithë njerëzit pas kësaj marrëveshje janë nën akuzë, ndërkohë marrëveshja vazhdon të funksionojë me të njëjtat çmime dhe të njëjtat kushte. Pyetja është çfarë kanë bërë keq këta që janë nën akuzë, dhe prokuroria duhet të pezullojë edhe kompaninë”, tha Kikia.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love
Exit mobile version