Akuzat për “Toyota Yaris”/ Basha i përgjigjet Berishës: Ka vetëm një dosje, çështja “non grata” nga SHBA. Kjo të detyron të biesh kaq poshtë me shpresën se…

Kreu i PD Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha mbi dosjen “Toyota Yaris”, duke theksuar se ka vetëm një dosje dhe ajo është çështja “non grata” nga SHBA.

Basha Berisha

Në një postim në “Twitter” kryedemokrati thekson se ky vendim i SHBA e detyron Berishën të bjerë kaq poshtë me shpresën se do ta shndërrojë PD-në në mburojë të interesave personale.

Gjatë foltores së mbajtur sot në Bilisht Sali Berisha u shpreh se i kishte thënë Bashës “përse e dekonspirove operacionin për Toyota Yaris”, duke pretenduar  se ajo dosje u mbyll nga kryeministri Edi Rama, i cili sipas tij mban peng kreun e PD-së.

Deklarata e Bashës

Trillimet e shpifjet nuk e zgjidhin dot hallin e Sali Berishës. Ka vetëm një dosje, ka vetëm një çështje dhe ajo është çështja NON GRATA nga SHBA. Është kjo çështje që e detyron Sali Berishën të bjerë kaq poshtë me shpresën se do ta shndërrojë PD-në në mburojë të interesave personale. Nuk ka gjë më të ulët se të përdorësh demokratët dhe ndjeshmëritë e tyre si mish për top për hallin tënd personal.

postimi

LEXO EDHE:

Dosja “Toyota Yaris”/ “I thashë Bashës që e prishe operacionin”- Berisha: Në datën 17 prokurorët belgë e presin në zyrë. Ja roli i Edi Ramës në këtë histori

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *