Akuzohet për ngacmim seksual, e pëson rëndë deputeti britanik

Deputeti britanik, David Warburton akuzohet për bullizëm dhe sjellje të pahijshme seksuale. Kështu, ai është vendosur nën hetim e për këtë kohë nuk do të jetë më deputet i konservatorëve.

E përditshmja “The Guardian” ka raportuar se akuzat ndaj 56-vjeçarit, po shqyrtohen nga Skema e Pavarur e Ankesave të Parlamentit (ICGS).

Ndërkaq, fotografia e Warburton, ku dyshohet se ai është duke pirë kokainë u publikua nga “Sunday Times”.

Fotografia thuhet se daton nga shkurti dhe pretendohet se është marrë nga shtëpia e një gruaje të cilën deputeti e ka njohur nga kontaktet me politikën.

Warburton është prind i dy fëmijëve, ndërkohë gruaja e përfshirë pretendoi se kishte qenë e dehur dhe tha se u largua në dhomën e saj të gjumit, por ai “e ndoqi dhe iu fut në shtrat nudo”.

Deputeti është kontaktuar nga gazetarët e “The Time” dhe tha se nuk mund të komentojë për momentin.

“Kam sasi të mëdha mbrojtjeje, por fatkeqësisht mënyra se si funksionojnë gjërat do të thotë që nuk del e para. Nuk kam dëgjuar asgjë nga Skema e Pavarur e Ankesave dhe Ankesave. Më vjen keq, nuk mund të komentoj më,” tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.