Akuzohet se udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë, Kosova paralajmëron shpalljen në kërkim ndërkombëtar të Milan Radojiçiç

Ministrja e Drejtësisë së Kosovës, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se në ditët në vijim, nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç pritet të shpallet në kërkim ndërkombëtar. ”Atëherë bazuar në legjislacionin në fuqi, Prokuroria e Specializuar e Republikës së Kosovës (PSRK), parashtron kërkesë për fletërreshtim ndërkombëtar. Kërkesa drejtohet në Gjykatë dhe më pas adresohet përmes Ministrisë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts