Akuzohet se vrau 4 pacientë, shpallet fajtore infermierja në SHBA, mund të dënohet me vdekje

Një infermiere në Teksas është shpallur fajtore për vrasjen e katër pacientëve si pasojë e injektimi që ajo i bëri në trup.

William Daivs, 37-vjeçe u dënua për vrasje dhe tani mund të përballet me dënim me vdekje. BBC shkruan se infermierja akuzohet për vrasjen e 4 burrave, midis moshave 47 dhe 74 vjeç.

Raportohet se 4 personat e vrarë, ia kanë dalë të kalojnë me sukses operacionet dhe papritur gjendja e tyre u përkeqësua.

Kjo ishte dhe arsyeja se përse autoritetet dyshuan dhe hetimet implikuan pikërisht infermieren.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *