Akuzohet se vrau një polic më 1999, Erion Veizi izolohet në 41 biss

akuzohet se vrau nje polic me 1999 erion veizi izolohet ne 41 biss
akuzohet se vrau nje polic me 1999 erion veizi izolohet ne 41 biss

I burgosuri Erion Veizi, që akuzohet se ka vrarë një polic më 1999, është dërguar në regjimin e posaçëm 41 biss.

Lajmi mësohet nga gazetarja e News24, Klodiana Lala.

Por, kush është Erion Veizi?

Erion Veizi është arrestuar më 1999 për vrasjen e një efektivi dhe një tjetër personi në Tiranë. Ai u prangos së bashku me tre shtetas të tjerë.

Në atë kohë u arrestuan Erion Veizi, Enton Tahiri, Shpëtim Lala 29-vjeç dhe Xhevahir Muça 35-vjeç.

Të dyshuarit akuzohen se kanë vrarë efektivin Azem Meshini më 4 Qershor 1999 pranë shinave të trenit.

Ndërsa dy të akuzuarit Veizi dhe Tahiri akuzohen dhe për vrasjen e shtetasit Dardan Gostivari, i cili ishte vrarë një ditë para policit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts