Alarm para ndeshjes me Zvicrën, gjendet një bombë artizanale afër stadiumit “Olimpiko” në Itali

Një bombë është gjetur sot shumë pranë stadiumit “Olimpiko” në Itali, vetëm një orë para nisjes së ndeshjes Itali-Zvicër.

Mediat italiane raportojnë se ishte një qytetar ai që njoftoi policinë se kishte vënë re që nga një mjeti tip Smart kishte dalë një fitil. Ngjarja u regjistrua në zonën e Piazza Mazzinit.
Pas njoftimit, policia shkoi në vendngjarje, ndërsa policia evokoi tifozët nga zona jashtë stadiumi.

Ndërkohë, pas këqyrjes së objektit të dyshuar, u verifikua se brenda Smartit ishte një bombë e cila dukej se ishte ndërtuar në shtëpi, që më pas është çaktivizuar nga forcat xheniere italiane. Policia po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes së rëndë. Kujtojmë se sot në stadiumin ‘Olimpico’ priten që të jenë të pranishëm 16 mijë tifozë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.