Alarm për bombë afër Capitol Hill, Policia rrethon kamionin me autorin e dyshuar

SHBA

Një alarm për bombë është dhënë afër godinës së Capitol Hill në SHBA. Policia është ëprgjigjur menjëherë duke rrethuar kamionin e dyshimtë me autorin brenda që mund të ketë eksploziv.

Autoritetet i kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve të qëndrojnë larg zonës deri në sqarimin e ngjarjes.

Kamioni ndodhet tek Biblioteka e Capitol dhe mësohet se autori i ka thënë një oficeri se ka bombë teksa në dorë dyshohet se mbante një shpërthyese.

Momentalisht po bëhen negociata që i dyshuari të dorëzohet teksa nuk dihen ende motivet e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *