Alarm për bombë, bën ulje emergjente në Aeroportin e Berlinit aeroplani

Një aeroplan i kompanisë “Ryanair”, i nisur nga Dublini, me destinacion Krakovian në Poloni, u detyrua të bënte një ulje emergjente të aeroportin e Berlinit pas një alarmi për bombë.

Pas verifikimeve dhe kontrolleve rezultoi se alarmi për bombë në aeroplanin me pasagjerë ishte fals.

Zëdhënësi i policisë së Berlinit, edhe pse nuk citoi arsyet e vërteta të emergjencës u shpreh se “kontrolli i bagazheve dhe avionit nuk gjeti asnjë send të rrezikshëm dhe pasagjerët u kthyen në bord për të vijuar udhëtimin e tyre në Poloni”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.