Alarm për bombë në një metro të Parisit, evakuohen qindra persona

Qindra persona janë evakuuar nga stacioni hekurudhor Gare du Nord në Paris, pas një alarmi për bombë, shkruajnë mediat vendase.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë video nga stacioni hekurudhor pothuajse i boshatisur, ndërsa jashtë tij ishin me qindra persona të evakuuar.

Policia gjeti një valixhe të braktisur dhe më pas ndoqi të gjitha procedurat e sigurisë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *