Alarmi për bombë në Capitol Hill, dorëzohet autori i dyshuar, parkoi kamionin dhe shpërndante video kërcënuese në rrjete sociale

Një 49-vjeçar është arrestuar në Capitol Hill pasi kërcënonte se kishte bombë. Floyd Roy Roseberry iu dorëzua vetë autoriteteve pasi kishte dhënë alarmin se mbarte eksploziv me vete.

Ai parkoi kamionin pranë Bibliotekës dhe më pas shpërndante video kërcënuese në rrjetet sociale.

Ishte një officer që pikasi 49-vjeçarin me një mjet në dorën e tij që dyshohej se ishte shpërthyese. Policia rrethoi menjëherë vendin teksa u përfshi në negociata me autorin.

Gjithsesi Policia po kontrollon kamionion teksa shumë godina në Capitol Hill janë evakuar, kurse të tjerëve u është bërë thirrje mos lëvizin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.