Albin Kurti sot takon Haradinajn, të mërkurën Lumir Abdixhikun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë ditës së martë do të takohet me liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ndërkohë që një ditë më pas do ta takojë kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Ky fakt është bërë i ditur për Telegraf nga burimet brenda Qeverisë së Kosovës. Për dallim nga Abdixhiku dhe Haradinaj, PDK ka refuzuar takimin e kërkuar nga Kurti.

Ditë më parë, Kurti i kishte dërguar nga një letër liderëve të partive parlamentare për t’u takuar dhe koordinuar për çështjet politike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.