Alexei Navalny futet në izolim disa herë brenda muajit, përkeqësohet gjendja shëndetësore e kritikut të Putinit

Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e opozitarit rus, i njohur si kritiku më i ashpër i presidentit rus, Vladimir Putin, Alexei Navalny.

Navalny tha se përkeqësimi i kushteve të burgut po kërcënonte shëndetin e tij.

Fondacioni i tij Kundër Korrupsionit përgatitet t’i kthejë zgjedhjet e ardhshme lokale në Moskë në një votim kundër luftës.

Kujtojmë se Navalny u arrestua në janar të vitit të kaluar kur u kthye në Rusi nga Gjermania. Navalny shkroi javën e kaluar përmes avokatëve të tij se ai ishte dërguar në një qeli dënimi për herë të tretë në gusht në shenjë hakmarrjeje për aktivitetin e tij politik. Shërbimi i burgjeve nuk iu përgjigj një kërkese për koment, shkruan Reuters.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *