Altin Lala me superlativa për Brdariç: Bëri ndryshimin në Shqipëri! Nëse ndonjëherë i vonohen rrogat…

Altin Lala ka folur për median gjermane “Deutsche Presse-Agantur”, për Thomas Brdariç duken thënë se me lojën e tij në Shqipëri ka bërë ndryshim të madh. Më tej ish-lojtari i Kombëtares ka thënë se një ditë do të kishte dëshirë të stërviste në elitën e futbollit gjerman:

altin-lala

“Është përshtatur mirë me rrethanat atje. Dhe kjo nuk është aq e lehtë. Ai bëri vërtet ndryshim në Shqipëri. Stili i tij sulmues i lojës tani vlerësohet vërtet në vend. Shpesh herë rrogat vonohen dhe kjo është arsyeja pse duhet t’i ftojë lojtarët në darkë. Unë mendoj se ka disa mendime për mua që duhet t’i pranonjë si profesionist.

Por as unë nuk dua të futem në vijën e keqardhjes. Njerëzit që kanë një qëllim në mendje nuk mund të ndalen, ata shkojnë në rrugë. Unë jam një trajner i pasionuar, më pëlqen më shumë të trajnoj një ditë në Bundesliga 1 ose 2.”, përfundoi Altin Lala.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.