Amazon në bisedime për të blerë MGM Studios

15:20 18/05/2021

Gjigandi Amazon është në bisedime për të blerë studion e filmave MGM me një vlerë prej 9 miliardë dollarësh, bëjnë me dije mediat ndërkombëtare. MGM është një prej studiove më të famshme në Hollywood, me logon e saj që ka bërë histori the Lion KING që prej 1 shekulli.

Shitja do t’i jepte shërbimit të streaming Prime të gjigandit të teknologjisë akses në një katalog të gjerë të përmbajtjes së ikonave. Raportet vijnë disa orë pasi gjigandi i telekomunikacionit AT&T ra dakord të bashkojë njësinë e tij WarnerMedia me Discovery në një marrëveshje për të krijuar një gjigant të ri transmetimi.

Blerja nga Amazon e MGM Studios do të shënonte një hap të rëndësishëm për shërbimin e saj streaming Prime. MGM Studios ka një katalog të madh të filmave dhe shfaqjeve televizive që shtrihen në dekadën e kaluar, që nga epoka e artë e Hollywood deri në ditët e sotme. Ishte shtëpia e disa prej filmave më të mirë të të gjitha kohërave, përfshirë Ben-Hur dhe The Wizard of Oz. Kohët e fundit ai prodhoi serinë e filmave James Bond dhe seritë televizive The Handmaid’s Tale.

Klan News

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com