Amazon prezanton robotin Astro

21:49 30/09/2021

Kompania Amazon ka njoftuar se ka prodhuar një robot të pagëzuar me emrin Astro. Sipas Amazon, roboti është një pajisje teknologjike e zgjuar dhe mund të kryejë disa funksione.

Kompania tha se Astro mund të kontrollohet nga distanca kur nuk jeni në shtëpi, për të kontrolluar kafshët shtëpiake, familjarët e tjerë ose sigurinë e banesës.

Ai gjithashtu mund tĂ« patrullojĂ« njĂ« shtĂ«pi automatikisht dhe t’u dĂ«rgojĂ« pronarĂ«ve njĂ« njoftim nĂ«se zbulon diçka tĂ« pazakontĂ«.

Lidhur me shpetĂ«simet e privatĂ«sisĂ«, Amazon ka shpjeguar se nuk ka asgjĂ« pĂ«r t’u shqetĂ«suar. Roboti ka disa kamera dhe mikrofona qĂ« kur janĂ« tĂ« fikura nuk lejojnĂ« robotin tĂ« lĂ«vizĂ«./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *