Amazon prezanton robotin Astro

21:49 30/09/2021

Kompania Amazon ka njoftuar se ka prodhuar një robot të pagëzuar me emrin Astro. Sipas Amazon, roboti është një pajisje teknologjike e zgjuar dhe mund të kryejë disa funksione.

Kompania tha se Astro mund të kontrollohet nga distanca kur nuk jeni në shtëpi, për të kontrolluar kafshët shtëpiake, familjarët e tjerë ose sigurinë e banesës.

Ai gjithashtu mund të patrullojë një shtëpi automatikisht dhe t’u dërgojë pronarëve një njoftim nëse zbulon diçka të pazakontë.

Lidhur me shpetësimet e privatësisë, Amazon ka shpjeguar se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Roboti ka disa kamera dhe mikrofona që kur janë të fikura nuk lejojnë robotin të lëvizë./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.