Ambasada amerikane: Koordinatori i DASH për Antikorrupsionin vizitë në Shqipëri

ambasada amerikane koordinatori i dash per antikorrupsionin vizite ne shqiperi
ambasada amerikane koordinatori i dash per antikorrupsionin vizite ne shqiperi

Koordinatori i DASH për Anti-Korrupsionin do të zhvillojë vizitë në Shqipëri.

Ambasada e SHBA shprehet se sot arrin në Shqipëri R.Nephew. Ambasada deklaron se Nephew riafirmon mbështetjen e SHBA për reformën në drejtësi, përpjekjet kundër korrupsionit dhe mirëqeverisjen.

“Sot mirëpresim Richard Nephew, Koordinator i Departamentit të Shtetit të SHBA për Anti-Korrupsionin Global. Nephew po viziton Shqipërinë për të riafirmuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për reformën në drejtësi, përpjekjet kundër korrupsionit dhe mirëqeverisjen.

Gjatë qëndrimit në Shqipëri, ai do të takohet me drejtues të sistemit të drejtësisë dhe shoqërisë civile shqiptare, si dhe me zyrtarë publikë”, shkruan ambasada amerikane në Tiranë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts