Ambasada amerikane: Kryetarët mbesin në detyrë, na vjen keq që Lista Serbe dhe tjerët nuk e rishqyrtuan pozicionin e tyre

Ambasada e SHBA-së në Kosovë shpreh keqardhje ndaj Listës Serbe dhe aktorëve tjerë politikë serbë të Kosovës që nuk rishqyrtuan vendimin për mospjesëmarrje në votimet e sotme për largimin e kryetarëve shqiptarë nga katër komunat e Veriut. Këtë përgjigje Ambasada e SHBA-së e ka dhënë për mediat pas mbylljes së qendrave të votimit, me ç’rast […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts