Ambasada shqiptare në Mal të Zi: Kemi siguruar avokatë për tre të dhunuarit. Po ndjekim nga afër çështjen

ambasada shqiptare ne mal te zi kemi siguruar avokate per tre te dhunuarit po ndjekim nga afer ceshtjen
ambasada shqiptare ne mal te zi kemi siguruar avokate per tre te dhunuarit po ndjekim nga afer ceshtjen

Ambasada shqiptare në Mal të Zi thotë se ka siguruar avokat mbrojtës për tre shqiptarët e dhunuar barbarisht në qytetin Herceg Novi.

Në reagim thuhet se ka kërkuar nga autoritetet përkatëse zbardhjen e ngjarjes dhe ndëshkimim e autorëve.

Reagimi:

Ambasada e Shqipërisë në Malin e Zi po ndjek nga afër ngjarjen e pasdites së sotme, ku tre shtetas shqiptarë janë dhunuar në zonën e Zelenika-s, pranë qytetit Herceg Novi. Që prej momentit të parë kur jemi njoftuar, jemi vënë në kontakt me shtetasit, i kemi marrë në mbrojtje dhe po i ofrojmë çdo shërbim të nevojshëm, përfshirë edhe atë ligjor. Një përfaqësues i ambasadës ka udhëtuar drejt zonës, ndërsa kemi kërkuar nga policia dhe autoritetet ligjzbatuese zbardhjen e ngjarjes dhe ndëshkimim e autorëve. Shtetasit shqiptarë të asistuar nga ambasada kanë bërë denoncimin pranë autoriteteve policore malazeze.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts