Ambasadori i BE në Shqipëri, Silvio Gonzato mbërrin në ambientet e Kuvendit

ambasadori i be ne shqiperi silvio gonzato mberrin ne ambientet e kuvendit
ambasadori i be ne shqiperi silvio gonzato mberrin ne ambientet e kuvendit

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Silvio Gonzato ka mbërritur në ambientet e Kuvendit.

Ditën e sotme në Parlament ka pasur diskutime për projektligjin e propozuar nga qeveria për Institucionin e Prefektit i cili parashikon t’i japë atij kompetenca shtesë, duke kontrolluar pushtetin vendor.

Sakaq, nuk raportohet nëse vizita e Gonzatos ka të bëjë me çështjen e diskutimit ditën e sotme ose nëse ka një qëllim tjetër.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts