Ambasadori i Rumanisë flet për takimin e ministrave në NATO: Tensionet në Ballkan na shtynë të dërgojmë trupa të tjerë

Një takim i Ministrave të Mbrojtjes të NATO-s do të zhvillohet sot dhe nesër në selinë e NATO-s në Bruksel. Takimi do të drejtohet nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Ambasadori i Rumanisë në NATO, Dan Neculaescu, duke njoftuar për këtë takim, radhiti disa vende ku ka tensione e luftë. Në mesin e […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts